Yakaza Ensemble ile haftaya başlarken…

Herkese Günaydın.

Festival için az bir vakit kaldı.  Ofiste türlü türlü konular, hava uçuşan transfer planları, sanatçılarla yapılan son yazışmalar derken vakit geçiyor.  Tüm bu yoğunluğun içerisinde bazen Asya’nın bozkırlarını arıyor insan. Geniş geniş düzlükler , sonsuzluğa uzanan gökyüzü, böyle ufacık bir zerre büyüklüğünde insanoğlu, ama zihni geniş , kulakları gelişmiş , gözlerini kapayınca içindeki evrenlere dalan , geniş bozkırlarda yürüyen insanoğlu.

Bunları düşünürken Filibeli Ahmed Hilmi’nin yıllar önce okuduğum bir eseri geliyor aklıma :  Amak-ı Hayal (Hayal’in derinlikleri demek ) . Kitapta ana karakter Raci , Aynalı Baba adında , toplumun deli diye kabul ettiği bir insanla karşılaşır. Ve bundan sonraki her buluşma Raci için kendi evrenine daldığı bir yolculuk olur. . . Kitap çok eskilerde yazılmış olsa da Raci ve Aynalı Baba bugün hala sokaklarda dolaşıyor.

Festival’in açılış gecesi sahne alacak olan Yakaza Ensemble’ın ilk albümünün adı da Amak-ı Hayal. Bu kitaptan Raci ile Aynalı Baba’ya bir selam niteliğinde belki de..

Festival’in bu seneki teması olan  içsel yolculuğun başlangıç grubunun da Yakaza Ensemble olması tabii ki de kaçınılmazdı..

24 Mart Akşamı Kargart’da sahne alacak Yakaza Ensmble’i kaçırmamanızı öneririm.

Grubu bu linkten dinleyebilirsiniz :

YAKAZA ENSEMBLE

37

1 Mart’ta Harun İzer ile birlikte Açık Radyo’daydık!

This year theme of the Festival – Journey Within – gave us opportunity to make the best selection of the musicians and DJs, who are real travelers and explorers in their own spiritual journey. On March 1st 2017, we were invited by our good friend Harun Izer to Açik Radio. We had a nice chat about forthcoming edition of the Festival. We presented our artists, who will soon come to perform in Istanbul. Loads of good music straight from Sound Ports Istanbul
Festivalin bu yıl ki teması – Journey Within (İçsel yolculuk) bize, kendi ruhani yolculuklarında gerçek birer gezgin ve kaşif olan müzisyen ve DJ’leri, en iyi şekilde seçmemize olanak sağladı. 1 Mart 2017’de dostumuz Harun İzer tarafından Açık Radyo’ya davet edildik. Yakında başlayacak olan Festivalimiz ile ilgili güzel bir sohbet ettik. İstanbul’da performans verecek sanatçılarımızı tanıttık.  Sound Ports İstanbul’a konuk olacak gruplardan  güzel müzikler dinledik.
Radyo programını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

Sound Ports 2017 @ Alcak Basinc hosted by Harun Izer

42